Dzień 1

Zbiórka uczestników, wyjazd w godzinach porannych, bezpośredni przejazd do CZECHPrzejazd do TELCA – zabytkowej miejscowości, perły regionu nazywanej morawską Wenecją, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po rynku, wzdłuż licznych barokowych i renesansowych, doskonale zachowanych kamienic, kościoła Ducha Świętego z XIII w. i kościoła św. Jakuba z wysoką wieżą, następnie przejście w stronę zamku znajdującego się w północno-zachodniej części starówki. Jest to jedna z najwspanialszych renesansowych czeskich rezydencji z pięknym ogrodem, bogatymi wnętrzami i pokojami mieszkalnymi, oryginalną komnatą – Salą Afrykańską, w której znajdują się trofea myśliwskie. Przejazd do malowniczej miejscowości JINDRIHUV HRADEC, gdzie zwiedzimy jeden z największych kompleksów zamkowych w Czechach. Ten elegancki renesansowy zamek odbijający się wodach stawu Vajgar, już od kilkuset lat jest symbolem miasta. Trzy dziedzińce i około 320 różnych pomieszczeń zajmują 3 hektary. Najsłynniejszym obiektem zamku jest tzw. Rondel, czyli renesansowy okrągły letni pawilon ogrodowy, Pawilon Muzyczny oraz Czarna Kuchnia. Spacer po mieście: przejście z zamku wąską uliczką na rynek z renesansowymi, barokowymi i klasycystycznymi kamienicami, następnie w stronę seminarium jezuitów i kościoła św. Jana Chrzciciela. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do HLUBOKI NAD WEŁTAWĄ, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, wzorowany na angielskim zamku królewskim Windsor. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także stajnią z myśliwskim zameczkiem i ogrodem zimowym. Zwiedzanie zamku: piękne komnaty, bogato zdobione wnętrza zawierające cenne zbiory gobelinów, obrazów, szkła, porcelany i broni. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Przejazd do ČESKIEGO KRUMLOVA – jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Jednego z niewielu, które zachowało swój średniowieczny charakter.  Spacer po starym mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Zwiedzanie największej atrakcji, wspaniałego, górującego nad całą zabudową, zamku. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami. Są tu także kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC, miasta które zyskało światowy rozgłos dzięki warzonemu tu piwu Budweiser. Spacer po średniowiecznym starym mieście: rynek – największy powierzchniowo w Europie, z fontanną Samsona; podcieniowe kamienice; biało-niebieski ratusz z trzema wieżyczkami; katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża z XVI w., kiedyś punkt obserwacyjny, dziś punkt widokowy. Zwiedzanie browaru Budweiser Budvar połączone z degustacją piwa. Wieczór spędzimy w karczmie piwnej, gdzie spróbujemy potraw kuchni staroczeskiej i miejscowych specjałów – obiadokolacja. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie. Odwiedzimy nieduży, romantyczny zameczek wodny CZERWONA LHOTA, który należy do najpiękniejszych w Czechach. Zamek stoi na skalistej wysepce pośrodku stawu. Jest znany także z  wielu popularnych bajek filmowych. Przejazd do gotyckiego zamku ZVIKOV – siedziby pierwszych królów czeskich na szlaku handlowym nad Wełtawą. Następnie popłyniemy statkiem po zalewie w kierunku zamku ORLIK – zbudowanego początkowo jako gotycki gród, następnie przebudowywany na przestrzeni wieków do dzisiejszego wyglądu. W środku zamku zobaczymy empirowe wnętrza z kolekcjami mebli. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Cena od 540 zł

w zależności od miejsca rozpoczęcia imprezy przy grupie 45 osób

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

 Na bilety wstępów należy przeznaczyć ok.1200 KCz

View of the castle Hluboka nad Vltavou, Czech Republic  zamek_komplet2ervenlhota JB3540cf_RUZ