WŁOSKA MAJÓWKA

wcale nie trzeba jechać na dalekie południe Włoch, północ też daje czadu!

28.04 – 03.05.2018

 

Jezioro Garda – o tym, że we Włoszech można się zakochać bez pamięci wiemy już od dawna! Miasteczka nad Gardą zachwycają. To idealny kierunek dla tych, którzy uwielbiają włóczyć się wąskimi uliczkami, przesiadywać na placach, zajadać włoskie gelati, sączyć wino i powtarzać: „Jak tu pięknie!” kilkanaście razy na dobę. I chociaż, po pewnym czasie możecie mieć wrażenie, że już starczy, że wszystkie miasteczka są podobne, warto obejrzeć ich jak najwięcej!

 

Dzień 1

Wyjazd w godzinie 02:00 z Wrocławia. Bezpośredni przejazd do Włoch. Przyjazd do BUSSOLENGO. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do pełnej rzymskich i średniowiecznych zabytków WERONY, spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem Aren – trzeciego pod względem wielkości amfiteatru w świecie Rzymian, spacer elegancką Via Mazzini do otoczonego ze wszystkich stron przez średniowieczne budynki i renesansowe pałace, znajdującego się w miejscu dawnego forum – Piazza del Erbe, przejście do Piazza dei Signori, przy którym znajdują się wspaniały Palazzo del Capitano, siedziba sądu Palazzo della Ragione, pokryta freskami Loggia del Consiglio – siedziba Rady Miejskiej oraz monumentalny grobowiec Cangranda I Scaligeriego, przejście do Casa di Giulietta uważanego za dom Julii, na którego balkon miał wspiąć się Romeo. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Czas wolny. Po południu przejazd do BARDOLINO, do Muzeum Wina. Znajdujące się na zboczach wznoszących się ponad miasteczkiem, oferuje odwiedzającym wspaniale widoki na leżące w dole Bardolino, ale także na całe niemal jezioro. Jednak nie to jest tutaj największą atrakcją. Tak naprawdę Muzeum Wina, to cały kompleks „winiarski”. Degustacja wina. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do BARDOLINO – rejs po JEZIORZE GARDA do RIVA DEL GARDA. Północna część jeziora Garda jest długa i wąska, po obu stronach otoczona majestatycznymi Dolomitami. To właśnie tutaj przebiega granica pomiędzy trzema bogatymi włoskimi regionami: Trydentem, Lombardią i Wenecją Julijską. Przy najdalej wysuniętym na północ fragmencie jeziora Garda, po stronie należącej do Trydentu leży Riva del Garda. Miasteczko szczyci się historycznym centrum, deptakiem i promenadą wzdłuż jeziora. Spacerując po Riva del Garda odczuwamy nie tylko to, że jesteśmy na pograniczu trzech regionów, ale także to, że łączą się tu wpływy trzech krajów: Włoch (co oczywiste), ale także Austrii i Szwajcarii. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 6

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Cena: 1180PLN

CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, video, cafe bar, klimatyzacja)
  • 4 noclegi w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe z łazienką)
  • 4 śniadania w hotelu
  • 4 obiadokolacje  w hotelu
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • opieka pilota
  • przewodnik miejski w Weronie

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu, rejsu i taksy klimatycznej – ok. 30EUR
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10PLN