LAZUROWE WYBRZEŻE – raj na ziemi!

NICEA – CANNES – GRASSE – SAINT TROPEZ – KANION VERDON – MONACO

Lazurowe Wybrzeże – kogo nie kuszą piaszczyste plaże, błękit nieba, lazur wody, rajskie widoki, śródziemnomorska kuchnia? To Francja w doskonałym wydaniu! Łączy w sobie wszystko, co do szczęścia potrzebne – morze, góry, jeziora, a przede wszystkim jest wiecznie słonecznie i ciepło!

28.04 – 03.05.2018

Dzień 1

Zbiórka uczestników, wyjazd w godzinach popołudniowych, przekroczenie granicy polskiej; bezpośredni przejazd do Francji.

Dzień 2

Przyjazd do MONACO. To malownicze miasteczko jest jednym z najbardziej ekskluzywnych miejsc na świecie. Wizyta w Ogrodzie Egzotycznym – ten wspaniały ogród położony na klifie mieście kolekcje ponad 1000 gatunków sukulentów w tym wielu roślin o niespotykanych rozmiarach. Dodatkową atrakcją jest panoramiczny widok na całe księstwo, a także na riwierę francuską i włoską. Odwiedzimy także Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau, gdzie umieszczono 4 tyś. gatunków ryb. Spacer uliczkami Starego Miasta pod Pałac Książęcy i katedrę św. Mikołaja z grobami rodu Grimaldich, w tym Grace Kelly i Rainiera III. Na koniec odwiedzimy dzielnicę hazardowej rozpusty – MONTE CARLO wraz ze słynnym kasynem. Czas wolny w Ogrodach Japońskich księżnej Grace. Przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża na Półwysep CAP FERRAT, malowniczo położony i odznaczający się bardzo łagodnym klimatem, już w XIX wieku stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku europejskiej arystokracji.  Obiadokolacja. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do położonego wśród kwiatów, uroczego, zamożnego, typowo prowansalskiego GRASSE – najpiękniej pachnącego miasta Francji i  światowej stolicy perfum. Wizyta w wytwórni perfum Fragonard. Przejazd do CANNES, spacer do Pałacu Festiwalowego, gdzie od 68 lat odbywa się jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie. Co roku gwiazdy zostawiają w Cannes ślady po sobie w postaci odcisków dłoni. Przez 60 festiwalowych lat tradycja ta była sumiennie podtrzymywana i doprowadziła do utworzenia Promenady Gwiazd. Spacer w stronę starówki zwanej Le Suquet, gdzie odbywa się jeden z najważniejszych targów prowansalskich w regionie. Starówka to kilkanaście stromych uliczek i wąskich przejść ze schodami na zboczu wzgórza, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na zatokę i Massif d’Esterel. Naszą przygodę zakończymy spacerem po Promenade de la Croisette, w jednej z licznych restauracji będziemy mogli odetchnąć chwilę przy filiżance kawy, napawając się widokiem najsłynniejszego bulwaru Cannes. Obiadokolacja. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do KANIONU VERDON, który został monumentalnie wyrzeźbiony przez rwącą rzekę Verdon spływającą przez wiele kilometrów z samych Alp. Woda utworzyła 26 kilometrów wąwozów, których największa głębokość dochodzi do 700 metrów. Niedostępny, dziki krajobraz, wysokości zapierające dech w piersiach będziemy podziwiać z poziomu rowerków wodnych, którymi udamy się w rejs po jeziorze Saint Croix. . Przejazd do SAINT TROPEZ – to tu w latach 50-tych nakręcono film „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot. Oszałamiający sukces filmu miał wpływ na rozkwit małej i spokojnej osady rybackiej, odizolowanej – na końcu półwyspu, w ulubiony kurort światowego establihmentu. W miasteczku kręcono również serie komedii o żandarmie z Louisem de Funesem w roli głównej. Rejs po Zatoce Milionerów ze słynnymi willami celebrytów. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do NICEI – stolicy Riwiery Francuskiej. Spacer Promenadą Anglików, wzdłuż  której znajduje się wiele hoteli i zabytkowych budowli z pięknej epoki XIX wieku, włącznie ze słynnym Hotelem Negresco. Niezwykle ciekawym miejscem jest też Plac Massena, z przepięknymi starymi kamieniczkami, fontanną Słońca i przylegającymi ogrodami Alberta I. Odwiedzimy także starą dzielnicę Nicei – Vieux Nice, pełnej urokliwych wąskich uliczek, malowniczych domków, wielu pięknych starych kościołów, w tym Katedra św. Reparaty z charakterystyczną kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami. W samym sercu dzielnicy znajduje się Cours Saleya, gdzie codziennie odbywa się słynny targ prowansalski. Będąc w Nicei nie można pominąć wzgórza zamkowego La Colline du Chateau. Na wzgórzu zachowały się jeszcze resztki dawnego zamku i katedry, ale główną atrakcją jest tam park kwiatowy i sztuczny wodospad, które zapewniają świetny klimat do odpoczynku. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 6

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Cena: 1250PLN

CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem (wc, video, cafe bar, klimatyzacja)
  • 3 noclegi w mobile-home na Riwierze Francuskiej (4-6 osobowe)
  • 3 śniadania kontynentalne
  • 3 obiadokolacje  w restauracjach self-service
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • opieka pilota

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu, rejsu i taksy klimatycznej – ok. 50EUR
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10PLN